Συνεχίζεται η επιτυχία και καταξίωση για τη Μικροζυθοποιία Σερρών & Βορείου Ελλάδος «Siris MicroBrewery», που για ακόμα μια φορά ήρθε από το εξωτερικό. Μετά το λανσάρισμα της νέας σειράς ‘Happy Brewers’, που πραγματοποιήθηκε φέτος τον Οκτώβριο στην έκθεση Ζυθογνωσία στην Αθήνα, οι 2 νέες μπύρες ταξίδεψαν στη Γάνδη του Βελγίου και έλαβαν το ασημένιο βραβείο στην κατηγορία τους στο διεθνή διαγωνισμό ‘Brussels Beer Challenge’.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjE3b94vmT3yAEVo_OcFbrQXWD99ikavHZVfFaohvpVj-ffgGElfU2oaUNckBH_c1KS3WlNs1VGyLC0kKwMcE_w5_DBd835h3wm95IDPRCGhPuDpHZk5YSyBY9F6HwbGcVo-uusK0pb_A4/s320/hoppy_lager_award.jpg)
Η Happy Brewers Hoppy Lager είναι μια Lager μπύρα ειδικά σχεδιασμένη για τις χαλαρές στιγμές των εραστών των IPA… Η καθαρή, ισορροπημένη και σταθερή γεύση της lager εμπλουτίζεται με μια έκρηξη αρωμάτων που προκύπτει από τις γενναίες δόσεις λυκίσκων, που ξεπερνούν σε ποσότητα κατά 5 φορές μια τυπική lager συνταγή. Ο λυκίσκος Huell Melon προσδίδει αρχικά δροσερά αρώματα πεπονιού, ενώ ο Vic secret που χρησιμοποιείται και στο Dry Hop χαρίζει επιπρόσθετα έντονα αρώματα ανανά, πεύκου και passion fruit. Σερβίρεται δροσερή στους 4 βαθμούς!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgH6NtvbLMtOlWs_tnTJSRWctWsYaj8r5zY0lcpayrYThqbeXtc6VA26bwacUJZf4x01Dr1b4CbYk0nUUzEeLSSFKCKiGLlx5POPk9XiNj83CCiGy5jukOT9VFfMtNewNtHeHI4NHjwYpA/s320/east_coast_ipa_award.jpg)
Η νέα σειρά Happy Brewers ξεκίνησε το ταξίδι της στην ελληνική αγορά πριν ένα μήνα, κατακτώντας λαμπερές κριτικές από τους γευσιγνώστες του κλάδου και τους φίλους του ζύθου. Ήδη πήρε το δρόμο των εξαγωγών μαζί με τους υπόλοιπους κωδικούς της Μικροζυθοποιίας Σερρών, τις μπύρες VOREIA, σε πολλές Ευρωπαϊκές αγορές.
Post A Comment:
0 comments:
Αφήστε μας το σχολιο σας!